"PORTAL" MOCHTAK Grzegorz
ul. Leśna 3/28
41-303 Dąbrowa Górnicza
NIP 629-178-51-20
tel. +48 606 474 369
e-mail: grzegorz@mochtak.pl
www: www.mochtak.pl

SZPIEG SYGNAŁU AUDIO

 INSTRUKCJA OBSŁUGI

 

Szpieg zapisuje dźwięk w formacie mp3 128, 192, 256 lub 320 kbps.

Program uruchamia się z pustym ekranem, aby odsłuchac szpiega trzeba najpierw wybrać dzień i godzinę do odsłuchania. W zależności od konfiguracji i możliwości program wczyta wiecej lub mniej informacji. W maksymalnej wersji będzie wyglądał tak:

 Po kolei od lewej:
1. Pole tytułów pobieranych z plików historii dynamixa. Pozwala na właczenie (lewy klawisz myszy) i wyłaczenie odłuchania (prawy klawisz myszy).
2. Pasek zaznaczania wycinka do zapisu na dysku lokalnym. Początek wycięcia lewy klawisz myszy, koniec prawy klawisz myszy, zapis kliknięcie kółkiem myszy. Zapis odbywa się do katalogu określonego w pliku ini (zwykle c:\szpieg\) który musi istnieć wcześniej. Program go nie stworzy.
3. Cztery czerwonie paski pokazujęce odpowiednio stan przycisków: autostop, sterowanie, satelita i automat w dynamixie podczas trwania danego elementu.
4. Informacje techniczne pobierane z pliku log dynamixa. Pokazuje z którego playera puszczono element, w jaki sposób był uruchomiony i zatrzymany. Kolory są w legendzie po lewej stronie.
5. Pięć szarych pasków pokazujących stan portu logiki. Konfigurowalny w czasie instalacji, pokazujacy stan max 5 linii na porcie drukarki szpiega.
6. Kalendarz po prawej stronie u góry pozwala na wybór daty odsłuchu. Jego głębokość zależy od wielkości dysku i wacha się od ok. miesiąca w najstarszych systemach do 2 lat przy 2 TB dysku.
7. Powiększenie powiększa pasek odsłuchu.
8. Lupa powoduje wyświetlenie w nowym oknie maksymalnie powiększony fragment ok. 5 minut szpiega. To samo okno można wyświetlić klikając prawym przyciskiem myszy na pasku informacji technicznych (4). W zależności od miejsca w które się najedzie pokazuje informacje zailskowe o elemencie lub informacje techniczne o jego emisji.


9. Statystyka – pokazuje okienko zliczające. Kliknięte w 1 kolumne pokazuje statystyki klikniętego elementu, czyli ile razy grał w ciągu miesiąca w przó i w tył od klikniętej daty (czyli maxymalnie obejmuje 2 miesiące). W dostępnych informacjach są odległości pomiedzy kolejnymi wystąpieniami, najmniejsza odległość i ilość wystąpień.
Kliknięte w pasek stanu wejścia (na przykładzie mikrofon DJ) pokazuje ile w danej godzinie było zdarzeń przypisanych do tego wejścia i sumuje je. Z tego miejsca też pozwala na zapis szpiega w czasie wszystkich wystąpień jako osobne pliki (czyli w przykładzie zapisze szpiega w miejscach otwarcia mikrofonu DJ). Zapis odbywa się do katalogu określonego w pliku ini (zwykle c:\szpieg\) który musi istnieć wcześniej. Program go nie stworzy.

10. ZAIKS – pozwala na wykonanie raportu z emisji jako jednego pliku. Po kliknięciu wybieramy jakie pola w raporcie nas interesują (jeśli nie zmienimy nic to domyślna jest zawartość wymagana przez ZAIKS), następnie pokazujemy odpowiednie pliki hst z dynamixa (zwykle zakres miesięczny) i w ostatnim kroku program prosi o podanie miejsca i nazy zapisu gotowego raportu.
Raport jest plikiem tekstowym z podziałem średnikami, więc możemy otworzyć go zarówno w notatniku jak i jako arkusz excella lub openoffice.
(otwórz, plik tekstowy, import z pliku z separatorami typu średnik) i tam w odpowiedni sposób posortować dane. Pierwsza linia zawiera nagłówek, kolejne dane konkretnych utworów ze zliczoną emisją elementów na końcu linii. Na przykład tak:

RTYSTA;TYTUŁ;KOMPOZYTOR;AUTOR;PRODUCENT;WYDAWCA;CZAS;ILOŚĆ
D-King;Dlaczego;Maciej Grzybowski;Maciej Grzybowski;;;00:02:59;1
Eamon;(How Could You) Bring Him Home;N. Woodford / J. Earp / Z. Charlton;J. Mahoney;;ZOMBA RECORDINGS;00:03:34;3
Faith Hill;There You'll Be;Diane Warren;Diane Warren;;Hollywood Records;00:03:37;5
Gabriel Fleszar;Nasza Droga Donikąd;Sławomir Wesołowski;Aldona Dąbrowska;;Universal;00:03:44;2
Ha-Dwa-O;Magia świąt;Tomek Konfederak/Bartek Wielgosz;Krzysztof Cezary Buszman;;;00:04:00;1

11. Klawisze początek i Koniec/Zapisz – służą do zgrywania fragmentu szpiega na dysk w trakcie słuchania. Zapis odbywa się do katalogu określonego w pliku ini (zwykle c:\szpieg\) który musi istnieć wcześniej. Program go nie stworzy.
12. Zapisz na dysk wszystkie wycinki z – kliknięcie day przycisk powoduje zapis tożsamy z zapisem ze statystyki linii, czyli zapis szpiega w czasie wszystkich wystąpień jako osobne pliki (czyli w przykładzie zapisze szpiega w miejscach otwarcia mikrofonu DJ). Zapis odbywa się do katalogu określonego w pliku ini (zwykle c:\szpieg\) który musi istnieć wcześniej. Program go nie stworzy.